Hamletas. Vyro portretas

Jaunuolis HAMLETAS yra iš tų, kurie visų pirma patraukia į save dėmesį naujoje kompanijoje. Iškilni išvaizda jame vykusiai dera su artistiškomis manieromis. Galima pasakyti ir atvirkščiai: artistiška išvaizda jame vykusiai dera su iškilniomis manieromis. Vienu žodžiu, švytinčios akys, efektingi gestai, jūra žavesio – visa tai daro įspūdį merginoms.

HAMLETAS – jis ir yra princas, nors jo drabužiai gali varijuoti nuo kelioninių iki ekstravagantiškų. Tarp šio tipo jaunuolių sutinkami ir mėgėjai puošti savo, dažnai ir be to efektingą išvaizdą. Tada griebiamasi auskarų ausyje, grandinių ant kaklo, ko nors juodo, pavyzdžiui, skarelės. Na ir žinoma, žiedas su kaukole arba skeleto pavidalo raktų pakabukas – visa tai naudojama pasipuošimui, ypač jaunystėje. Plaukai gali būti kaip natūralios spalvos ilgi, taip ir trumpi dažyti – nors ir žalia spalva.

HAMLETAS nuo pat pirmųjų minučių sugeba pralinksminti pažįstamą įdomiu pašnekesiu. Tuo metu akys švyti, temos surandamos akimirksniu. Šio tipo vyrų polinkį bendrauti lydi ryškus emocionalumas ir nepaperkamas dvasios pakilimas. O jų kalba, dažniausiai, susideda iš nuostabių pasakojimų ir daugybės aukščiausių epitetų. Dažniausiai aplink juos sukasi didžiulė daugybė žmonių, nors jų pažintys gali būti ir paviršutiniškos. Ir net jeigu HAMLETUI ne su visais pavyksta bendrauti nuolat, jeigu jam to prireiks, jis bet kuriuo momentu gali atnaujinti kontaktą.

Mokykloje – tai linksmi, gyvenimo džiaugsmu trykštantys žmonės, kurie su didesniu užsidegimu bendrauja, negu mokosi. Nors iš esmės mokytis HAMLETAS gali visai gerai. Visa bėda tame, kad jis turi silpną valią, ir todėl dažnai negali prisiversti užsiiminėti tuo, ką laiko neįdomiu. Silpnavališkumas kartais iki tokio laipsnio jį užvaldo, kad rytais jis negali prisiversti atsikelti iš lovos, ir to pasekoje praleidžia pamokas.

Vienas mėgstamiausių jo dalykų - istorija. Be to, jis gerai rašo ir pasižymi turtinga vaizduote, duodamas savas traktuotes literatūriniams veikėjų paveikslams. Taigi rašinėliai jam pavyksta dažniausiai geriau, negu kitiems. Jį taip pat domina geografija, kadangi, kuomet jis užaugs, mėgstamiausiu užsiėmimu taps kelionės. Jį traukia nežinomi toliai, nevaikščioti takai, tolimų kelių romantika. Todėl jau mokykloje jis dažnai tampa nuolatiniu turistų klubo lankytoju. HAMLETUI patinka komanduoti ir vadovauti, juk sieloje šis jaunuolis – tikras lyderis, ir būtent ten jis pradeda šflifuoti būtinus įgūdžius. Turizmas garantuoja jam ir romantiką, ir bendravimą, be kurio jis savęs paprasčiausiai neįsivaizduoja. Pridėkite čia dar jo ištikimą bendrakeleivę - gitarą, su kurios pritarimu jis gražiu balsu dainuoja savas ir svetimas dainas - ir romantiško širdžių ėdiko įvaizdis bus užbaigtas. Ryšium su tuo prisiminkime vieną labai seną dainą "Brigantina", kurioje romantiniu stiliumi minimi "piratai ir avantiūristai…". Matyt, daugiausia tai buvo HAMLETAI.

Jaunuolis HAMLETAS mėgo apgalvoti visas žygeivių gyvenimo smulkmenas ir eilinio žygio išvakarėse priminė kiekvienam, kad reikia pasiimti po žiebtuvėlį. Būdamas laužo įžiebimo meistru, jis kaip visada tuo užsiėmė pats, tačiau jis turėjo ir kitų reikalų, taigi kartkartėmis be jo priežiūros laužas užgęsdavo, o eilinis žiebtuvėlis išnykdavo nakties tamsoje žolėje šalia laužo. Tuomet jis paimdavo iš kieno nors dar vieną žiebtuvėlį ir vėl įžiebdavo laužą. Ir taip tęsėsi keletą kartų per visą vakarą. Kitą rytą, kada visi išlindo iš palapinių, aplink lauž pamatė visą krūvą žiebtuvėlių.

Tarp šio subtiliai jaučiančio jaunuolio pomėgių nuo pat vaikystės gali būti muzika, literatūra (ypač, poezija) ir piešimas, kurių srityje jis bando (dažnai nesėkmingai) parodyti savo talentą. Tačiau visų labiausiai jį domina saviraiška scenoje. Jis mėgsta ir moka įsijausti į pačius įvairiausius tipažus, tiesiog mėgaudamasis vaidyba, o taip pat puikiai žiūrisi kaip estrados dainininkas.

Jeigu atsidūrėte vienoje kompanijoje su HAMLETU, jums neprireiks rodyti iniciatyvos, kad su juo susipažintumėte. Na, nebent jums pasitaikytų labai jau kuklus, visiškai drovus ir nedrąsus HAMLETAS (tokių taip pat būna). Tačiau atminkite, šis jaunuolis, nepriklausomai nuo to, ar jis pasižymi romantiniu-lyriniu charakteriu arba yra linksmo būdo, nemėgsta lengvabūdžių ir vėjavaikių. Jam patinka rimtos, netgi griežtos merginos. Būtent pas tokią merginą, kuri ištikimai lauks jo visą gyvenimą, jis visada nori sugrįžti iš savo tolimų kelionių.

Jeigu savo gyvenimo palydovu pasirinkote HAMLETĄ, laukite, kad aplink jus pats savaime pradės kunkuliuoti linksmas, nutrūktgalviškas, truputį keistokas gyvenimas. Jums su juo niekada nebus nuobodu. Be to, jūsų namuose visada bus daug draugų, o už šventinio stalo netgi rizikuojate sutikti jums nepažįstamų (ir mažai pažįstamų jam pačiam) žmonių.

Rimtai pasišvęsti namų ūkiui? Ne, tai, žinoma, ne jo stilius. Iš prigimties jis romantikas ir klajūnas, ir todėl jo interesai visada stovi aukščiau už buitį. Beje, kartais sutinkami ir tokie HAMLETAI, kurie neblogai moka naudotis drele. Tiktai nelaukite, kad vyras per visą gyvenimą susižavėjęs jums darys buto perplanavimus arba perkabinės paveikslus siekdamas idealaus jaukumo ir nepaprasto grožio. Vis dėlto jį labiau gyvenime traukia kažkas labiau pakylėto.

Dažniausiai, jūsų palydovas linksmas ir optimistiškas, pasirengęs palaikyti jus savo ryškiomis emocijomis. Tačiau jeigu santykiai nesiklosto, jis visada sugebės pareikšti jums savo nepasitenkinimą šalto ignoravimo būdu, pasitelkdamas dramatišką pasiaiškinimą arba paprasčiausiai padidindamas distanciją. Jam taip pat nieko nereiškia perkelti jums kaltės jausmą, netgi jei jūs visiškai niekuo dėta. Taigi būkite budri!

Savo vaikams jis pasistengs perduoti savo entuziazmą erdvės užkariavime. Su visa šeima jūs reguliariai važinėsite į gamtą, į kitus miestus ir šalis. Jis dievina keliones, keliauti po visą pasaulį, o taip pat (būtinai!) fotografuoti ir filmuoti savo keliones. Juk jam yra būtina viską matyti, visur dalyvauti, o svarbiausia – paskui apie visa tai pasakoti, kad sudomintų savo įspūdžiais likusius. Jis būtinai pakvies draugus – antraip kam gi jis ten keliavo? – ir rodys viską ir pasakos, pasakos, pasakos! Daugeliui tai daro įspūdį, ir jie užsidega idėja pakartoti nepaprastą maršrutą. O jau minia žmonių, kuriuos savo įtaka ir poveikiu gali įtraukti HAMLETAS, gali būti ypatingai didelė. Jis – iš tiesų didis lyderis, vedantis visus per dykumas, kalnus, slėnius, miškus ir laukus! Pirmyn, ten, už horizonto! Kur dar nestovėjo žmogaus pėda! Nors, tiesą sakant, mažai kas sugeba pakartoti jo žygdarbius.

Kadangi HAMLETAS neišrankus buityje ir nejaučia poreikio komfortui, jis linkęs išbandyti save ekstremaliose sąlygose. Tai jam pasismaginimas. Ekstremalizmas gali įgauti įvairias formas: nuo žygio vienam su minimaliu produktų kiekiu, kad patikrintų savo galimybes išgyventi, iki kelionių dviračiais po kalnus arba po Gobi dykumą, kur vietoj vandens teks gerti kupranugarių šlapimą. Vienu žodžiu, HAMLETAS pasirengęs iškrėsti ką tik nori, kad tik to iki jo niekas niekada nebūtų daręs.

Dėl tos pačios priežasties – būti originaliais ir žinomais - HAMLETAI dažnai stato filmus. Tarp režisierių ir operatorių daug šio tipo žmonių. Jie mažai orientuoti į komfortą ir labai mobilūs, o todėl bet kurią minutę pasirengę kartu su gera kompanija išvykti filmuoti kur nors į patį pasaulio kraštą.

Bet yra ir kitų profesijų, kur šio tipo žmonės su malonumu save realizuoja. Beje, kalba eina ne tiktai apie aktorius, dainininkus, dailininkus arba poetus. Iš jų išeina vos ne geriausi piarininkai ir mėgdžiotojai. Jie taip pat būna puikūs, neabejingi mokytojai, kadangi jiems patinka vaidinti lyderio vaidmenį prieš vaikus ir be to jie iš tikrųjų už juos serga. Jie neblogai susidoroja ir su dėstytojo darbu aukštosiose mokyklose, kadangi iš prigimties apdovanoti artistiškumu ir jiems patinka bei pavyksta daryti įtaką bet kokiai auditorijai. Žinoma, visi tiktai laimi, jeigu dalykas yra humanitarinis arba tai yra geografija! Beje, kartais jie taip pat gali dėstyti matematiką arba informatiką (geriau mokykloje).

Tiesa, ne visi šio tipo atstovai pasivargina užbaigti aukštąją mokyklą: gyvenimas, meilė, visas pasaulis nuo jaunų metų vilioja juos ir traukia žymiai labiau, negu nuobodus mokslas. Ir jeigu tėvai nesugebėjo laiku mažam HAMLETUI išugdyti valingumo arba bent atsakomybės jausmo, jam sunku prisiversti mokytis ištisus keturis-šešis metus. Beje, pasitaiko ir tokių sąžiningų šio tipo atstovų, kurie gauna netgi inžinierinį išsilavinimą. Tačiau, kaip rodo praktika, HAMLETAS visada ras, kur pereiti iš inžinieriaus pareigų į tokią sferą, kurioje jis bus labiau pastebimas ir galės parodyti savo ryškų, neeilinį artistinį talentą.

 


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/gamlet/324-gamlet-beskova-muzhskoj-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt