Hamletas. Moters portretas

HAMLETĖ - tai rafinuota, liesoka, kilnaus veido ir pakylėto, tauraus žvilgsnio moteris. Atkreipia dėmesį jos karališka laikysena – tiesi nugara ir išdidžiai pakelta galva. Pati ji lengva, grakšti, elegantiška ir gali tokia išlikti iki pat žilų plaukų. Atrodo, kad ši dangaus gyventoja negali nebūti truputį išpuikusi ir arogantiška, ir, galbūt, kur nors sielos gilumoje ji tokia ir yra. Tačiau ji šypsosi! Ir ji taip paperkamai paprastai elgiasi su aplinkiniais, jog tai suvokiama kaip malonė, suteikta jums aukšto asmens. Ir kas gi atsilaikys?

Rengiasi HAMLETĖ rafinuotai ir stilingai. Jeigu ji dirba aukštose pareigose, tai laikosi ofiso stiliaus. Ji su malonumu puošiasi elegantiškais dalykiniais kostiumais, pasirinkdama prie jų tinkamas papuošalus, tokios pat spalvos mobiliuosius telefonus ir kitus "dalykinius" aksesuarus.

HAMLETĖ atrodo patenkinta savimi ir įspūdinga su savo pribloškiančiu mokėjimu tarp žmonių būti puikios, pakylėtos nuotaikos. Ji niekuomet neims kvatotis kaip nenormali, užsiliedama garsiu juoku netikamu momentu. Ji iš tikrųjų yra gerai išauklėta, santūri, inteligentiška. Jos jausmų išraiška visada kontroliuojama, o jos emocijos tokios gražios, kad būnant šalia jos neįmanoma nepasiduoti gerai nuotaikai. HAMLETĖ nesąmoningai vilioja paskui save, vos tik žmogus patenka į jos traukos ratą. Tačiau jeigu ji be nuotaikos – vargas visiems, vargas! Tačiau nekreipkime į tai dėmesio.

Vaikai, namų ruoša, tvarkymasis, skalbimas ir valgio gaminimas jai visiškai neįdomūs. Iš tiesų, ji sukurta tam, kad blizgėtų, trauktų į save dėmesį ir… linksmintųsi. Jai įdomus pasaulis, todėl kad jis pilnas žmonių, o žmonės ją labai traukia, kadangi ji pasižymi neįtikėtina, magnetine galia traukti juos prie savęs. Išties, iš jų tereikia vieno - žavėtis, dievinti, mylėti! Juk ji tokia graži, tokia miela, tokia žavi – nejaugi kas nors gali likti abejingas? O jeigu tokių ir atsiras, tai prieš juos bus panaudotass visas jos nepralenkiamas artistiškumas, kuris gali įtikinti bet kurį! Na, beveik bet kurį!

Ir štai įsivaizduokite: ši efemeriška, nežemiška, skrajojanti būtybė gali be sąžinės graužaties vėluoti į pasimatymus (o taipogi į darbą, dalykinius susitikimus ir pasitarimus). Ir ne todėl, kad nesugeba apskaičiuoti laiko! Paprasčiausiai HAMLETĖ visada žino, kad lengvai išsisuks iš bet kurios keblios situacijos savo žavesio dėka. Be to, ji turi nepaprastų gabumų žodinėje kalboje, taigi pasakyti gali viską, ką tik nori. O kalba ji gražiai, greitai, su įkvėpimu ir įtikinamai. Ir jos veide tuo metu atsispindi toks užsidegimas ir toks nuoširdumas, kurie mažai ką paliks abejingais. Ir apskritai, jūs patikėsite viskuo, ką ji sakys pasiteisindama!

Šalia to joje gyvena lengvo chuliganizmo dvasia, taigi ji leidžia sau kartais nebūti "gera mergaite". Štai, princesė Diana, kada ji dar nebuvo princesė, o buvo paprasta daili jaunutė mergina, kartą vaikštinėjo su draugėmis po Londoną. Ir kadangi užsimanė truputį papramogauti, jos ėmė ir sugadino kažkieno mašiną, priparkuotą gatvėje, užliedamos ją klijais iš balionėlio (didžiuliu kiekiu klijų iš daugybės balionėlių) iš išorės ir iš vidaus – tiesiog šiaip sau, paišdykavimui. Žinoma, tai netipiška. Ir vis dėlto šio tipo merginos mėgsta įvairius paišdykavimus, nors - suprantama - kiekviena sugalvoja kažką savo.

Mokykloje daugelis šio tipo mergaičių būna žingeidžios ir stropios mokinės. Jos visos galėtų būti tokios, jeigu tiktai mokytojai nedomintų jų kaip žmonės, jeigu jos įtempę dėmesį nesidomėtų savo bendraklasių asmeninių gyvenimu, nenugrimztų iki pat ausų į visus mokyklinius romanus, o namuose visą laiką „nekabėtų ant telefono“. Juk jei pagalvotume – kada joms mokytis? Aplink kunkuliuoja toks gyvenimas, verda tokios aistros! Negalima gi praleisti! Parodyti gražias akutes ir pasišypsoti, kad gautų savo „puikiai“ arba „labai gerai“, ir gyventi pilnakraujį gyvenimą toliau! Beje, ir tarp HAMLEČIŲ pasitaiko pirmūnių.

Kas dėl sporto, tai mėgstamiausia sporto rūšis HAMLETĖMS, yra … teatras. Viskas prasideda nuo teatro būrelio mokykloje, o paskui visa tai gali tęstis stojimu į teatro akademiją. Dar jos mėgsta dainuoti ir šokti, vienu žodžiu, pasirodyti scenoje, kadangi jų sieloje – emocijų audros. Na, galbūt, audros pasitaiko vis dėlto ne kasdien, bet kas dėl pergyvenimų jūros, tuo galima neabejoti.

Gražus ir gilus emocionalumas sudaro HAMLETĖS žavesio pagrindą, ir, pasikliaudama savo nepaprastumu, ji gali susipažinti su kuo tik  nori ir kur nori. Kompanijoje su ja būna labai linksma. Pirma, joje nėra bjauraus atkaklumo, o tiktai mielos, mandagios manieros. O antra, ji artistiška, ir su ja malonu pasišnekučiuoti ir pasijuokti, kadangi ji tą daro maloniai ir nevaržomai. Ji ir pati dievina visus tuos dvasios pakilimus ir juoką, kurie sklando virš geros kompanijos. Tačiau atminkite, kad jai patinka rimti vyrai tiesiais pečiais. Būtent su tokiu partneriu ji gali jaustis, kaip už akmeninės sienos. O jos reikalas – pralinksminti jį reikiamu momentu. Todėl kad jeigu užkrautų vyrui visą namų ruošą ir be to kartu dar vaikus, tai reikia gi kažką už tai ir jam duoti!

Iš tikrųjų, ši efemeriška būtybė ne tiktai stengiasi sumažinti iki minimumo rūpestį namiškiais, ne tiktai vengia apsunkinti save butinėmis problemomis, tačiau netgi į savo sveikatą nekreipia jokio dėmesio. Ji gali užmiršti pavalgyti, gali nepastebėti, jog susirgo, gali ilgą laiką neišsimiegoti ir prieiti iki nervinio išsekimo. Suprantama, kad gimdymas, vaikų sveikata ir daugelis kitų klausimų, taip pat nepatenka į jos akiratį.

Užtat su HAMLETĖMIS namuose linksma. Kai tik ji sugrįžta iš darbo, namiškiams tarsi užsidega lemputė. Na, jeigu tik jos neištiko blogos nuotaikos priepuolis, kadangi šio tipo atstovės dar turi polinkį dramatizuoti viską kas vyksta aplink jas.

Tačiau visi šitie gabumai randa puikų pritaikymą teatre arba teatro studijoje (bibliotekoje, vaikų darželyje, mokykloje, universitete, kultūros namuose). Būtent ten dažniausiai dirba šios nepaprastos moterys, kadangi jos iš tikrųjų žino, kaip suvaidinti emocijas ir netgi gali to išmokyti gabiausius. Jos taip atsidavusios teatro idėjai, kad nuoširdžiai moka uždegti ir kitus šiuo dalyku, suvienyti visus viena idėja, įkvėpti, suteikti pasitikėjimo, kad visi kartu jie daro didžiulės reikšmės darbą.

Iš kitų profesijų, kur HAMLETĖS randa sau gerą pritaikymą, galima paminėti mokytojo arba dėstytojo profesiją, apskritai, bet kokias žinias, kur jos gali būti matomos, o ne antrame plane, uždegti ir įkvėpti, o taip pat būti naudingos žmonėms. Nepamirškite, kad joms pačioms tuo metu būtinai reikalinga aplinkinių meilė ir nuoširdus pripažinimas.

 


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/gamlet/323-gamlet-beskova-zhenskij-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt