Maksimas Gorkis. Vyro portretas

Patikimas, teisingas, atsakingas MAKSIMAS išsiskiria puikia laikysena ir plačiais tiesiais pečiais – išties jo laikysena kariška. Jam tinka bet kokia uniforma. Tiesa, su trumpų plaukų šukuosena jis atrodo tvarkingas ir pasitempęs vilkėdamas bet kokius drabužius. Juda ramiai, ritmingai, niekada nesiblaško. Atviras, valingas, vyriškas veidas įkvepia pasitikėjimą – iškart aišku, kad toks žmogus neužsiiminėja intrigomis ir nespendžia pinklių.

Pirmąkart susitikęs MAKSIMAS parodo save kaip korektiškas ir geranoriškas pašnekovas. Jis draugiškai šypsosi, demonstruodamas, kaip džiaugiasi su jumis susitikęs. Jo šypsena patraukli, jos dėka jo niūrus, uždaras veidas stebuklingai pasikeičia.

Jeigu nėra konkrečios temos pokalbiui, MAKSIMAS nėra pernelyg kalbus. Jis taip pat ne iš tų, kurie svečių būryje stengiasi prisiimti sau tamados vaidmenį. Jo mąstymas sisteminis, ir jeigu pasiūlysite deramą temą, jis pateiks jums loginę bazę kokiam tik norit dalykui, pradedant nuo kompiuterio darbo ir baigiant menu ir meile.

Pabandykite truputuką jį „papešioti“, pajuokauti ir pasikvatoti, ir pamatysite, kaip jis staiga pralinksmėja ir nušvinta atsakomąja šypsena. Jam apskritai patinka šventės, karnavalo, teatro atmosfera. Jis su malonumu praleis laiką restorane, ryškiame, gražiame šou, įsilies į bendras linksmybes diskotekoje, bėgios su raudona kepure ir kvailios švenčiant Naujuosius Metus biure.

MAKSIMAS ne tik imlus linksmybėms, bet dar ir jaudinančiai sentimentalus, nors tą ir sunku įtarti matant tokį griežtą, sausą žmogų. Jis sugeba tiek įsijausti užuojauta ir gailesčiu melodramos herojui, kad negali sulaikyti ašarų. Darbe su viršininkais-MAKSIMAIS kartais nutinka netikėto, nemotyvuoto gailesčio priepuoliai bendradarbiui, kurį reikia atleisti. Ypač jeigu pastarajam susirgo giminaičiai, netikėtai nudvėsė šuo arba paliko žmona.

Tačiau iš tikrųjų, svarbiausia MAKSIMO svajonė – kad gyvenime nebūtų jokio chaoso, jokio neapibrėžtumo, kad viskas aplinkui būtų paprasta, suprantama, patikima. Jis planuoja savo gyvenimą ir skausmingai žiūri į netikėtas permainas. Be to, jam sunku suprasti, kaip vystysis įvykiai, jis sunkiai numato, iš kur gali kilti nemalonumai ir kartu nenori klausytis aplinkinių prognozių. Visa tai veda prie to, kad MAKSIMAS paprastai mokosi tiktai iš savo klaidų.

Užtat šio tipo atstovai gerai žino savo teises ir pareigas beig gali besąlygiškai jas vykdyti, todėl iš jų gaunasi puikūs, patikimi ir atsakingi darbuotojai. Tikriausiai, tai vienintelis tipas, kuris su pasipiktinimu atmeta netgi vien tiktai įtarimą tuo, kad galima užmegzti romaną su bendradarbe. Bendradarbė jam – ne moteris. Ji darbe tam, kad dirbtų, o ne tam, kad su ja meiles megzti. Jis niekada nepainioja dalykinių ir asmeninių santykių.

MAKSIMAS - patikimas, atsakingas žmogus kuriuo galima pasitikėti ir darbe, ir šeimyniniame gyvenime. Tačiau jis nepradeda veikti, kol negauna aiškių nurodymų arba kol situacija netampa absoliučiai aiški. Jis visame kame siekia visiško aiškumo – ir darbuose, ir santykiuose.

38 metų vyras tris metus gyveno su mylima mergina. Kadangi rodėsi, jog jų santykiai geri, jis jai pasiūlė už jo ištekėti, ir tuo metu pradėjo statyti namą savo būsimai šeimai. Tačiau kartą staiga paiškėjo, kad mergina leido sau tam tikrą romantišką nuotykį su vaikinu iš kito miesto. Pirmoji MAKSIMO mintis buvo nutraukti su ja santykius, tačiau širdyje kaupėsi abejonės: buvo neaišku, kaip gi tai galėjo įvykti, jeigu, kaip jam atrodė, viskas jų santykiuose buvo gerai. Ir jis nusprendė iš pradžių "pravesti kvotą": pakalbėti su ja atvirai; kaip reikiant viską išsiaiškinti; suprasti, kas įvyko ir kiek tas nuotykis buvo atsitiktinis, netyčinis; išsiaiškinti, kaip ji vertina susiklosčiusią situaciją; kiek rimtai žiūri į jį ir ką ruošiasi daryti toliau. Be šito jis negalėjo imtis jokių kardinalių žingsnių.

Į svetimus žmones MAKSIMAS žiūri įtariai, su nepasitikėjimu, tačiau jeigu įtrauktume jį į pokalbį apie šeimą, gali prisiatvirauti ir pripasakoti daug nereikalingų dalykų. Galima sakyti, kad šio tipo atstovai į visus žiūri nepatikliai būtent dėl savo didelio vidinio patiklumo ir pasirengimo atsiverti. Tačiau kadangi apie žmones jie gaudosi nelabai gerai, tai verčiau neatsiveria niekam, tiktai patiems-patiems artimiausiems.

Užtat, jeigu įėjote į šį ratą (pavyzdžiui, ištekėjote už MAKSIMO), drąsiai galite pradėti jaustis kaip už akmeninės sienos. Šitas iš pirmo žvilgsnio rimtas ir niūrus žmogus dievina savo namiškius ir pasirengęs kasdieniniams buitiniams žygdarbiams vardan jų. Namuose tai geras, švelnus, rūpestingas vyras ir tėvas, kuriam šeimos interesai visada yra pirmoje vietoje.

Žinoma, MAKSIMAI turi ne tiktai pareigas, bet ir pramogas. Jie mėgsta rinkti kolekcijas, beje pačias įvairiausias. Tai gali būti monetų, degtukų dėžučių, metro žetonų, autobusų bilietų, pašto ženklų, etikečių kolekcijos ir t.t. Šio tipo vyrus taip pat traukia istorija ir politika. Ir vienoje, ir kitoje jie neblogai orientuojasi, bet kokiu atveju, su malonumu šia tema kalba.

Demonstruoti fizinę jėgą MAKSIMAI nemėgsta, nebent tiktai kraštutiniu atveju. Iš pradžių jie stengiasi atkalbėti žmogų nuo agresyvių ketinimų, sureguliuoti reikalą taikiu keliu. Ir tiktai jeigu šiaip nieko nesigauna, muša taip, kad maža nepasirodo.

Nepatogumai santykiuose su MAKSIMAIS susiję su jų atkakliu nenoru atsiliepti į jūsų gana rimtus dalykinius pasiūlymus, pavyzdžiui, rytoj greitai išklijuoti tapetais koridorių. Jiems taip pat nepatiks ir netikėtas prašymas paskolinti pinigų.

 


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/maksimgorkii/497-maksim-gorkij-beskova-muzhskoj-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt