Balzakas. Moters portretas.

Šio tipo merginų išvaizda būna labai labai skirtinga, taigi aprašyti vieną, konkretų tipą praktiškai neįmanoma. Bendras BALZAKIŲ veido bruožas yra tamsūs ratilai aplink akis, bet ir tai ne visada. O be to, ir kitų tipų moterų paakiuose taip pat kartais galima pastebėti tokius ratilus. Ko gero, tai vienintelis tipas, kurio išoriniai duomenys labai stipriai skiriasi.

Pagal savo kūno sudėjimą BALZAKĖS taip pat skiriasi viena nuo kitos – pasitaiko liesutės, tvirtos, pilnokos. Vienu žodžiu, įvairuojanti šio tipo atstovių išvaizda nesuteikia galimybės identifikuoti socioninį tipą pagal išorinius duomenis.

Šių moterų garderobe dažniausiai vyrauja vienspalviai neryškių spalvų drabužiai. Mėgstamos mėlyna, pilka, ruda, juoda - kapinių nakties su mėnesiena spalvos. Derinyje su aukščiau aprašytais ratilais po akimis ši paslaptinga mergina, ko gero, geriau už kitas įkūnija savyje trečiosios kvadros dvasią, kuri pasireiškia sąmonės prieblandos būsena dviejų pasaulių riboje – realaus ir anapusinio. Joje yra kažkas mistiško. Toks įspūdis, kad ji KAŽKĄ ŽINO…

BALZAKĖ nemėgsta išsiskirti. Ji laikosi kukliai, tarsi šešėlyje, niekada neišsišoka nei į pirmąsias linijas, nei ant barikadų. Tačiau aštrus, kritiškas protas ir pritrenkiantis sugebėjimas įžvalgoms tampa pastebimi gana greitai – kai tiktai pradedate bendrauti su šia mergina apie reikalus.

Jai būdingos skeptiškos nuostatos stačiai visa ko atžvilgiu. Jokio entuziazmo, susižavėjimo mąstysenos, audringų emocijų. Ji - stebėtoja, skeptikė, o jos prognozės dažniausiai turi ryškų negatyvų atspalvį, nors ji pati tai vadina sveiku protu.

Šalia viso švelnumo ir draugiškumo, ji visai gerai apsiriboja nedidele kompanija arba viena-dviem draugėmis ir nė kiek dėl šito nesijaudina. Kartu ji mielu noru palaiko kompaniją, kartais mėgsta pabūti su žmonėmis, tačiau, jos aplinkoje – visada protingi, intelektualūs, išprusę žmonės, su kuriais yra apie ką pasikalbėti. Diskotekos, masiški susibūrimai, kur daug triukšmo ir juoko, bet nėra jokios prasmės, jai greitai nusibosta. Jeigu įtakoje to, jog taip priimta, jos vis dėlto ten vaikšto, tai daugelis dieną-dvi po to atstatinėja jėgas.

BALZAKĖ, kaip taisyklė, daro gerai išauklėtos merginos įspūdį, neleidžia sau ypatingo grubumo išsireiškimuose, nors kartais, jei stipriai supyksta dėl kažkieno bukumo, visai laisvai gali panaudoti nenormatyvinę leksiką su ypatingu, rafinuotu nuodingumu. Tai yra jos toks piktas humoras, tačiau jis būna gana juokingas.

Apskritai su jai būdinga maniera viską kritikuoti ir būti viskam opozicijoje, iš BALZAKIŲ dažnai galima išgirsti pasipiktinimo šnypštimą tuo ar kitu pretekstu: "Na, šitaip gi negalima! Negalima!" Joms sunku įsivaizduoti, kad žmonės, iš tikrųjų, gali būti tokie kvaili, kad nesugeba numatyti savo veiksmų pasekmių du žingsnius į priekį.

Pati BALZAKĖ gerai įsivaizduoja situaciją su visomis jos potencijomis, ir žino, kaip ji vystysis, daug žingsnių į priekį. Ji prie visko prieina apgalvotai ir niekada nesusies savo likimo su vyriškiu, kuris nesugebės pateisinti jos vilčių. Ji tvirtai žino, jog tam, kad sukurti šeimą ir turėti vaikų, reikalingi pinigai ir butas, ir visiškai ne širdies kančios, fizinis patrauklumas arba nepakartojamas partnerio žavesys, kaip mano kai kurių kitų tipų merginos.

Būtent dėl savo pragmatizmo šios merginos retai lieka vienos, be šeimos. Jos, kaip taisyklė, neturi pernelyg aukštos nuomonės apie save ir pernelyg romantiškų reikalavimų partneriui. Tai leidžia joms pakankamai blaiviai žiūrėti kaip į save, taip ir į savo išrinktąjį. O kadangi joms užtenka proto neišstatyti į pirmą planą savo intelektinių gabumų, joms sėkmingai pavyksta apeiti vyrišką nusiteikimą, kad moteris neturi būti pernelyg protinga. BALZAKĖ gali visiškai ramiai būti šalia vyro ir savarankiškai priimti apgalvotus sprendimus visose gyvenimo situacijose – o jis ir  nepastebės, kad jo bendrakeleivė už jį protingesnė. Jam apskritai gali atrodyti, kad darbai pasidaro patys arba kad visa tai – jo nuopelnas.

BALZAKĖ – ne tik protinga, bet dar atsargi ir įžvalgi mergina. Ji niekada nepadarys nieko tokio, kas apsisuktų jos nenaudai. Ir jeigu partneris jos netenkina kuo nors iš esmės, tai anksčiau ar vėliau jis be ypatingo gailesčio bus paliktas kaip neperspektyvus. Žinoma, tai nereiškia, kad BALZAKĖS negali mylėti, paprasčiausiai jos gerai supranta, kiek svarbi materialinė gyvenimo pusė, ir negali į ją neatsižvelgti renkantis partnerį. Netgi jei jums atrodo, kad BALZAKĖ sutiko su "rojumi trobelėje", įsižiūrėkite į jos partnerį. Galbūt jis kol kas dar studentas, tačiau negalima atmesti, kad ji jau seniai įžvelgė jame perspektyvų vyrą su didelėmis karjeros galimybėmis ir, suprantama, pinigais.

Susipažįstant su BALZAKE neverta pernelyg stipriai springti juoku – taip jūs nepadarysite jai gero įspūdžio. Geriau pasikliauti intelektu ir sąmojingumu, šitie dalykai ras atgarsį ir šio tipo atstovių supratimą, ir jos bus įsitikinę, kad neveltui su jumis gaišta laiką. Padirbėkite su savo išvaizda ir sielos būsena – šioms merginoms patinka prestižiniai, tačiau ne pernelyg išsidabinę partneriai. Jeigu pažintis pavyko ir santykiai pradėjo rutuliotis, venkite bet kokio dramatizavimo ir stenkitės kaip galima rečiau aiškintis santykius.

Reikalas tas, kad pagal logiką BALZAKĖ aplenks jus šimtu taškų, jūs vis tiek nieko negalėsite jai įrodyti, o štai emocijų srityje tai gali sukelti jos priešiškumą jūsų atžvilgiu. Šios merginos nepakenčia audringo santykių aiškinimosi. Jos sunkiai perneša svetimas ryškias emocijas, kadangi jose nesigaudo, o pats aistrų kaitinimas jas labai smarkiai vargina. Taigi stenkitės palaikyti gerus, geranoriškus, ramius santykius, į kuriuos ši mergina žiūri labai palankiai.

Intelektualiosios BALZAKĖS puikiai mokosi, beje jų lanksčiam protui praktiškai nėra apribojimų. Joms įveikiama ir technikos aukštoji mokykla, ir architektūros, ir humanitarinė, ir netgi tos sferos, kur galima dirbti rankomis. Dažnai jas domina liaudies verslai, siuvimas, lėliadirbystė, juvelyrika.

Vienintelis sutrikimas normalioje gyvenimo programoje gali atsitikti, jeigu BALZAKĖ pasirodo nesugebanti suimti save į rankas ir nugalėti du dalykus: entuziazmo nebuvimą (iš čia dažni tingėjimo periodai) ir išdidumą (neva, aš vis tiek protingesnė už visus, tai kam gi man su kvailiais viename suole sėdėti).

Darbe BALZAKĖS visiškai nepakeičiamos. Jos nepaprastai sumanios ir nuovokios, greitai mokosi ir retai klysta savo darbe. Joms praktiškai niekada nereikia kartoti du kartus, ką ir kaip daryti.

Kadangi karjera joms visiškai reali, o namų pareigos gana nuobodžios, BALZAKĖS stengiasi optimizuoti savo dalyvavimą buityje. Žinoma, joms būna malonu pagaminti kažką unikalaus svečiams ir pagloboti juos vieną vakarą. Tačiau apskritai gaminti jos nemėgsta. Ir jeigu pareigos jausmas nugalėjo ir BALZAKĖ to ėmėsi pati, tai gaminant maistą viltys bus sudėtos į gerai apgalvotas technologijas ir pagaminimo greitį.

Iš gyvenimo: "Po to, kad mano šakutė taip prilipo prie lėkštės, kad ir vieną, ir kito teko išmesti, aš iškart supratau, kad negalėsiu apsieiti be namų tvarkytojos".

Maži vaikai, aplink kuriuos paprastai vyksta visokios cackos-pacackos, jų nežavi - atstumia žindomo kūdikio beprasmiškumas ir būtinybė rodyti daug emocijų. Joms labiau patinka, kada vaikai truputį paauga, ateina į protą ir su jais tampa galima kalbėtis, perduoti jiems informaciją, aptarti įdomias problemas, pamokyti gyvenimo.

 


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/balzak/2-balzak-beskova-zhenskij-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt