Napoleonas. Moters portretas.

NAPOLEONĖ - ryški, pastebima, energinga, labai tiksli moteris turinti didelį savo orumo jausmą. Veido forma dažniausiai apvali, nors ir čia, kaip visada, būna išimčių.

Ji laikosi ir kalba su pasitikėjimu ir truputį su ironija. Mėgsta pajuokauti, bičiuliškai pasijuokti, kalbėdamasi su pašnekovu, ir dėl to greitai atsiranda įspūdis, kad ji – visur sava. Balsas dažnai žemas, prikimęs.

Jos drabužiai, kokia kukli ji bebūtų, visada gerai guli ant figūros ir yra jai derantys. Ji gerai žino, kaip apsirengti, kad atitiktų situaciją. Tračiau neformaliam atvejui gali pasirinkti ir gana ryškų, netgi ekstravagantišką drabužį.

Mokyklinis išsilavinimas šio tipo merginoms pasiduoda nelengvai. Joms nepatinka spręsti uždavinius, o taip pat atlikti bandymus. Užtat jos gerai orientuojasi literatūroje ir geriau už kitus klasėje rašo rašinėlius. Aplink jas verda mokyklinis gyvenimas, jos moka ir mėgsta būti dėmesio centre. Jos – tikros pramaniūgės, pašėlusiai narsios ir tarsi užsukamos, visada pasirengusios sugalvoti visokiausias pramogas. Nė vienas gimtadienis ar mokyklos šventė neapsieina be jų. Asmeninis gyvenimas klasėje domina jas žymiai labiau, negu  mokslai, būtent, žymiai labiau, negu daugybos lentelė, kuri kartais pasirodo besanti išmokta tiktai iki 5. Ir, nepaisant to, stiprios valios dėka šios merginos pilnai gali prisiversti mokytis ir pasiekia puikių rezultatų bet kuriuose dalykuose. Ambicijos ir orientacija į prestižą varo jas į priekį ir kai kurias iš jų verčia būti geriausiomis.

Lygiai taip pat ir sporte jos siekia būti pirmos. Mėgsta užsiiminėti dailiuoju čiuožimu, gimnastika, didžiuoju tenisu. Stiprios ir pasitikinčios savimi jos gali alinti save treniruotėmis, dirbdamos rezultatui, jeigu nori daugiau pasiekti sporte.

NAPOLEONĖ – tai tikras šeimininkės įvaizdžio įsikūnijimas. Ir ji iš tikrųjų yra tokia jai patikėtoje teritorijoje, ar tai būtų darbas ar namai. Jeigu ji atsirado tarp jūsų svečių, jos praktiškai neįmanoma nepastebėti. Tarsi savaime ir visiškai natūraliai ji ima vadovavimą šventei į savo rankas, nukreipdama linksmybes reikiama vaga, be to daro tai ramiai ir užtikrintai, be nereikalingų emocijų. Norint patikti šiai merginai, reikia pasižymėti būtinomis savybėmis, kurias turi toli gražu ne visi vyrai. Nebūtina būti prestižinės išvaizdos arba atrodyti kietu. Svarbiausia – būti protingu! Pageidautina netgi labai protingu! Pragmatiškai nusiteikęs vyras su enciklopedinėmis žiniomis pačiose įvairiausiose srityse, kuris be to dar sugeba prognozuoti įvykius – bus kaip tik tas, kurio jai reikia. Ji neturi naivių romantiškų polėkių, ir todėl teisingai vertina jo kritišką mąstymo būdą. NAPOLEONĖS sąmojingos, linksmos ir išradingos. Jos optimistiškos ir kartu į viską žiūri su didele skeptiškumo dalimi.

Maža to, kad NAPOLEONĖ paprastai pasižymi greita reakcija į viską kas vyksta ir greitai kalba, ji labai veikli, juk jai reikia vienu metu būti visur, savo dėmesiu ir dalyvavimu aprėpti didžiulę daugybę pažįstamų ir nepažįstamų, draugų ir giminaičių. Ji turi taip pat reguliariai dalyvauti viešuose renginiuose, parodose ir teatruose. Būdingas būdas, kuriuo NAPOLEONĖS moka patekti į teatrus, paskutiniu momentu rasdamos ką nors, kas jas praves pro kontrolę, arba paprasčiausiai gaudydamos kokią nors laimingą galimybę.

Iš gyvenimo: "Mergina NAPOLEONĖ grįžo su savo draugais iš pietų. Vasarą traukinyje – karštis ir purvas, taigi visų išvaizda buvo gana padėvėta. Ir štai, atsidūrusi perone, NAPOLEONĖ - aistringa baletomanė – staiga sužino, kad šiandien - paskutinė Rolano Peti gastrolių diena ir, nieko nepaisydama, nusprendžia važiuoti tenai. Draugai bandė ją atvesti į protą, jos išvaizda buvo nelabai prausta ir niekaip nepritiko Didžiajam Teatrui: be trumputės vasarinės suknelės aukščiau kelių ji buvo apsiavusi skirtingų spalvų  įsispiriamomis basutėmis - viena šlepetė raudona, o kita - mėlyna.

Vis dėlto, būtent taip apsirengusi ji pasirodė po Didžiojo Teatro kolonomis, įdegusi, nesipraususi ir be makiažo. Bilietų, suprantama, jokių nebuvo, tačiau nuošalėje stovėjo užsienietis ir kažko laukė. Ji tuoj pat kreipėsi į jį angliškai, ar neturite, misteri, girdite, na, atliekamo bilietėlio. Ir jis – o stebukle! - baugščiai traukia bilietą iš švarko kišenės. Ji paduoda jam pinigus ir nuskrieja, paskui tualete nusiplauna kojas, nusišluosto jas nosine ir nudrožia į parterį, kadangi baletas tuojau prasidės. Kadangi užsieniečių publika parteryje visada išskirtinai subtiliai išauklėta, greitai visi nustojo kreipti dėmesį į keistoką merginą. Užtat, kada prasidėjo pertrauka, jai iškilo klausimas: ar likti sėdėti vietoje ar eiti pasivaikščioti su publika. Ji pasirinko pastarąjį variantą ir nuėjo pasivaikščioti po Didijį Teatrą, atsispindėdama visuose veidrodžiuose ir savo išvaizda šokiruodama maskviškę publiką.

Kada vėlai vakare ji pasirodė namuose, motina paklausė, kur ji buvo, ir, išgirdusi atsakymą sušuko: "Taip apsirengusi?" Į tai NAPOLEONĖ atsakė: "Bet juk tai prancūziškas baletas! Paskutinė diena! Na, kas tokio? Koks gi skirtumas?!"

Jeigu jūs paėmėte į žmonas šio tipo merginą, nesitikėkite, kad ji sėdės namuose užrakinta. Tai - prima, kuri privalo blizgėti viešumoje, o ne stovėti kiauras dienas su prijuoste prie viryklės. Namų darbus ji padaro greitai, bet kokybiškai, nepaskęsdama juose, nesigilindama į detales ir nesiimdama nieko nereikalingo. Ji stengiasi apsiriboti minimumu. Svarbiausia jai – gauti rezultatą ir kuo greičiau tai užbaigti. Ji nelinkusi pernelyg įsitraukti į namų ūkį. Kartu NAPOLEONĖ gana praktiška, moka prisiimti sau atsakomybę ir to nebijo.

Vaikus auklėja su humoru, susidraugauja su jais, mėgsta pasijuokti ir pakvailioti poilsio minutėmis. Ji mielai lavina savo vaikus, pratindama juos skaityti grožinę literatūrą, vedasi į teatrus ir muziejus. Tačiau ruošti kartu su jais pamokas, ypač iš matematikos ir gamtos mokslų joms gana sunku, todėl tokios patirties jos bando išvengti visomis jėgomis.

NAPOLEONĖ moka ir mėgsta prisiimti sau atsakomybę, su malonumu imasi tokio darbo, kuriame reikia pasirodyti su atstovavimo funkcijomis prieš didžiulį kiekį žmonių. Ji gali būti nedidelės firmos šeimininkė, pavyzdžiui, turistinės. Dirbti televizijoje, būti žurnaliste, humanitarinių disciplinų mokytoja, sporto trenere, PR (Public relations) srityje, HR (Human Resources) srityje, vienu žodžiu, visur, kur reikia išmanaus ir atstovavimo kontakto su žmonėmis. Nereikia siųsti NAPOLEONĖS į tokias sritis, kur jos niekas nepamatys. Turint didžiulį orientavimąsi į prestižą jai bus sunku susitaikyti su tokiu paskyrimu.

 


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/napoleon/532-napoleon-beskova-zhenskij-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt