Robespjeras. Moters portretas.

Lanksčios kaip vynuogienojai, lieknos ROBESPJERĖS dažniausiai būna asteniško kūno sudėjimo. Jos siaurų pečių ir kartais aukštokos. Kartais pastebimas nedidelis susikūprinimas. Netgi nuolatiniai užsiėmimai sportu praktiškai niekaip neatsispindi jų figūroje.

Jų banguojančią, nepastovią išvaizdą gerai papildo ilgi plaukai ir švelni, tarsi sruvenanti kalba. Pailgas veidas, didelės akys, romantiškas minčių pobūdis – visa tai sudaro moteriškumo, trapumo, nesugebėjimo apsiginti įspūdį. Jos elgiasi maloniai, švelniai, neįkyriai ir neatkakliai.

Rengiasi jos gana kukliai, neistengia stipriai apsinuoginti. Jų aprangos spalvų gama rami, dažniausiai pasirenkama vieno tono drabužių naudai. Šio tipo merginų dėvimi drabužiai gerai atrodo dėl sėkimingų stiliaus sprendimų, o ne dėl teisingo audinių derinimo pagal faktūrą arba spalvų kombinacijas. Kaip bet kuriam intuitui, ROBESPJEREI nepavyksta pasiekti, kad jie gulėtų kaip nulieti.

Šio tipo merginoms būdinga bloga judesių koordinacija. Jos gali užkliūti už baldų, eiti per duris, pasisukusios nugara, atsitrenkti į stalus ir kėdes. Dėl savo išsiblaškymo kartais užmiršta daiktus arba paima ne tai, ką reikia.

Mokykloje paprastai mokosi gana sėkmingai. Su bendraamžiais elgiasi droviai, neryžtingai, baugščiai, vengia triukšmingų susiėjimų, didelių kompanijų, laikosi atsiskyrę, tyliai, tarsi fone. Jos pasižymi tam tikru pedantizmu, ir, kaip paklusnios mergaitės, visada paruošia pamokas. Nemaža dalimi joms įtaką daro lūkesčiai tėvų, kurių jos nenori skaudinti. To esmėje glūdi jų siekis vengti konfliktinių situacijų namuose (kaip, beje, ir visose kitose vietose).

Šioms merginoms būdingas padidintas svajingumas, tam tikras jų sampratos apie gyvenimą ir paties gyvenimo išsiskyrimas (kartais gana reikšmingas). Jos dažnai ilgus metus išlaiko romantišką požiūrį į tikrovę arba į mylimą žmogų.

1920 metų gimimo moteris Robespjeras (dabar jai 84 metai), išskirtinio sąžiningumo ir aukštų moralės normų žmogus, papasakojo tokią istoriją apie savo gyvenimo meilę: "jaunystėje aš atėjau dirbti į MTI ir sutikau ten jį. Tai pats geriausias vyras iš visų, su kuriais man teko būti pažįstamai. Jis buvo jaunesnis už mane 3 metais ir tarp mūsų, žinoma, nieko negalėjo būti. Bet mes tapome gerais draugais. Praėjo šiek tiek laiko, ir jis supažindino mane su savo nuotaka. Tai buvo labai graži moteris. Aš pasakiau jam, kad jo pasirinkimas geras. Jis vedė, ir mes ėmėm draugauti trise. Ši draugystė perėjo per visą mūsų gyvenimą. Po to, kai mirė mano mama, aš laikau juos pačiais artimiausiais žmonėmis, savo šeima. Aš padėjau jiems auginti jų sūnų, o paskui anūką. Aš visada darydavau jiems viską, kas buvo būtina. Ir jų požiūris į mane buvo toks pat. Prieš tris metus Lida mirė. Dabar Jura - vienintelis, kuris man liko. O ir jis, jeigu pagalvotume, taip pat neturi nieko, išskyrus mane".

Nežiūrint į savo lyrinį charakterį ir meilę vienumai, ROBESPJERĖS kartais mėgsta pasilinksminti siaurame draugų rate. Joms apskritai būdingas draugiškumas ir geranoriškumas atžvilgiu tų, ką jos sau pasirinko. Didelėje kompanijoje jos elgiasi tyliai ir gana nepastebimai. Nors ROBESPJERĖS mielai juokiasi ir atsiliepia į visuotiną linksmumą, jos vis dėlto retai išeina į pirmą planą, besistengdamos neatkreipti į save jokio dėmesio. Ši mergina niekada neprisiims tamados vaidmens. Užtat jeigu tarp draugų ir pažįstamų atsiras tas, kas puikiai susidoros su šiuo vaidmeniu, jai tai labai patiks.

Jeigu jūs nusprendėte paimti ROBESPJERĘ į žmonas, turite suprasti, kad užkrauti jai vienai visas namų ūkio problemas būtų neteisinga. Šiai trapiai merginai reikia pagalbos ir artimųjų palaikymo. Ji bus dėkinga, jeigu jūs pasidalinsite su ja namų ūkio rūpesčiais, prisiimsite dalį namų pareigų sau. Taip pat būtų gerai stebėti jos fizinę būseną, rūpintis tuo, kad ji laiku pavalgytų ir gultųsi miegoti, imtis ryžtingų priemonių, kad išgydyti ją nuo peršalimo.

Šalia viso savo tarpumo ir išsiblaškymo, jūsų žmona, nepaisant to, yra racionalas, o todėl tam tikros tvarkos namuose laikysis nepriekaištingai. Ji taip pat rūpinsis tuo, kad vaikai gautų gerą intelektualinį vystymąsi ir išsilavinimą. O štai fizinės bausmės jūsų namuose nebus madingos, kadangi ši mama visada apeliuoja į vaiko protą. ROBESPJERĖ giliai įsitikinusi, kad su vaikais galima ir reikia kalbėtis. Kam gi privesti reikalą iki mušimo, mano ji, kuomet viską galima paaiškinti žodžiais? Vienu žodžiu, ji stengiasi draugauti su savo vaikais ir, pagal galimybes, vengti nemalonių susidūrimų.

Ji taip pat linkusi vengti konfliktų su vyru, nejausdama savyje jėgų apginti savo "teritoriją". Vienu žodžiu, jeigu jūs į žmonas pasirinkote ROBESPJERĘ, greta jūsų bus nuosekli, protinga ir romantiška, rami, šiek tiek teigiamai flegmatiška moteris.

Iš šio tipo moterų gaunasi ne tik geros mokslininkės, dirbančios mokslinėje tiriamojoje srityje, bet taip pat ir puikios humanitarinės sferos darbuotojos (pavyzdžiui, redaktorės arba perrašinėtojos), juristės, auditorės. Kartais jas galima sutikti mokykloje, iš kur jos, dažniausiai, vis dėlto išeina dėl tos priežasties, kad joms sunku palaikyti klasėje discipliną.

Su žmonėmis ROBESPJERĖS elgiasi švelniai ir taikiai. Jos, dažniausiai, paklusnios, disciplinuotos, protingos, draugiškos ir su visais tolygios. Skausmingai išgyvena, jeigu kas nors iš bendradarbių elgiasi su jomis neteisingai grubiai. Tokiais atvejais jos paprasčiausiai pasineria į save, kadangi nieko negali tam priešpastatyti.

Jeigu norite palaikyti merginą ROBESPJERĘ, pasistenkite paprasčiausiai pralinksminti ją. Nepaisant savo tylaus charakterio ir siekio visada laikytis šešėlyje, ji labai jautri gražiam pajuokavimui ir nuoširdžiam juokui. Jūs pamatysite, kaip ji nušvinta ir kaip bus jums dėkinga už tokį palaikymą.

 


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/robesper/284-robesper-beskova-zhenskij-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt