Don Kichotas. Moters portretas.

Šio tipo mergina dažniausiai panaši į malonios išvaizdos liekną berniuką. Vaikystėje ji elgiasi ne kaip mergaitė: dažnai bėgioja kartu su berniukais, karstosi po medžius ir garažus, žaidžia karą, ignoruodama tradicines mergaitiškas pramogas. Kaip taisyklė, jinai visam gyvenimui taip ir lieka "berniuku". Lieknumas ir tam tikras liesumas būdingi daugeliui DONIŲ bet kuriame amžiuje. Šio tipo moterims būdingas aktyvus požiūris į gyvenimą, ir jas retai tenkina karjera mamos, ilgus metus sėdinčios namie su vaiku.

Kadangi moterims dera daugiau rūpintis savo drabužiais ir gerai atrodyti, DONĖS rengiasi su perdėtu kruopštumu. Tačiau tai, žinoma, skirta oficialiam arba puošniam drabužiui, ir čia jos ypatingai vertina visokiausius firminius brendus. O kasdienai visiškai tinka ir paprasti džinsai su simpatišku nertiniu (bet taip pat būtinai firminiai).

DON KICHOTO tipo moters veidas dažnai simetriškas ir gražus. Akys protingos, pernelyg rimtos, susikaupusios ir netgi per daug budrios kaip mielai merginai. Vis dėlto, kai ji šypsosi, šis pojūtis laikinai dingsta.

Pagal sugebėjimus ir protinį išsivystymą DONĖ nenusileidžia savo tipo vyrams. Greitai susigaudžiusi, kas prie ko, pradeda nuobodžiauti ir bodėtis užsitęsusiais paaiškinimais. Jeigu išsiauklėjimas jai neleidžia nutraukti pašnekovą, ji tiesiog nežino, kuo užsiimti, kol yra priversta išklausyti jį iki galo.

Mergina DON KICHOTĖ stengiasi būti idealiai gražia, idealiai protinga, idealiai išauklėta, vienu žodžiu, nepriekaištinga visais atžvilgiais. Ji siekia tapti įkūnyta tobulybe. Laikosi DONĖ šaltai, neprieinamai, ilgą laiką išlaikydama didelę distanciją su savo gerbėjais. Iš vienos pusės, ji žino savo vertę, iš kitos, nesupranta, kaip kurti santykius su vyrais, ji nemato, kas vyksta. Jai norisi, kad ją mylėtų visi, ir širdies gilumoje ji svajoja apie idealius, tobulus santykius. Tiesa, jinai nežino, kas tai per santykiai, tačiau jeigu partneris padaro nors mažiausią klaidą, nusižengdamas idealaus elgesio (jos požiūriu) vaizdiniui, jis griežtai nubaudžiamas, o dažnai ir apskritai atstumiamas.

O jeigu ledai pralaužti ir santykiai prasidėjo, DONĖ akimirksniu imasi princesės vaidmens, prieš kurią visi privalo klauptis. Jeigu partneris to nedaro, jo elgesys suvokiamas kaip išdavystė.

Merginos DON KICHOTĖS protas ne mažiau teorinio pobūdžio, negu to paties tipo vyrų. Galima pasakyti, kad ją mažai domina kasdieninis gyvenimas, ji nusiteikusi pažinimui. Jos hobis - susieti nesusiejama, operuoti globalinėmis kategorijomis, atrasti naujus dalykus pačių bendriausių dėsningumų pavidalu. Priėjimo vientisumas gyvenimo suvokime būdingas šio tipo žmonėms nepriklausomai nuo priklausymo tam tikrai lyčiai.

Tačiau jeigu vyras DON KICHOTAS visiškai priimtinas visuomenėje, tai moteris visada lieka svetima kultūroje. Ji prieštarauja visoms tradicinėms nuostatoms apie tai, kad moteris visada kvailesnė už vyrą, ir be to dar turi sėdėti už pečiaus ir virti barščius. Nei viena, nei kita nėra teisinga, kada kalba eina apie puikiąsias šio tipo atstoves.

Blogai dera su moters įvaizdžiu ir jos nuolatinis pasirengimas užsistoti kitus, kad būtų atkurtas teisingumas. Nepaisant viso savo trapumo, šio tipo mergina gali netgi įsivelti į muštynes, gindama draugę, nėščią moterį, vaiką arba šunį. Vienu žodžiu, žmogus, nešantis savyje socialinę grėsmę, jos nesustabdys, jeigu ji mano esant reikalinga atstatyti teisybę.

Iš vienos DON KICHOTO TIPO merginos pasakojimo: "Aš sėdėjau metro traukinio vagone ir staiga matau: priešais mane nemalonios išvaizdos vyras ištraukia piniginę iš miegančio vaikino išorinės kišenės. Visi sėdi, žiūri ir niekaip nereaguoja. O aš kaip tik rengiuosi išlipti, tačiau iki stotelės mes dar neprivažiavome. Aš žiūriu į vagį įsispitrinusi, o jis žiūri į mane. Ir niekas nesikiša. Tada aš ryžtingai atsistojau ir priėjau prie durų, atsiradusi kaip tik greta jo. Aš jam sakau: "Padėk į vietą" ir žiūriu tiesiai į akis. Ir žinote, pavyko! Jis neišlaikė, įbruko piniginę atgal ir iššoko iš vagono (mes kaip tik privažiavome stotelę). Aš taip pat išlipau. Suprantate, aš juk pasiekiau prieš jį pergalę!"

Socialiniai stereotipai DONĖS egzistavimą daro ne tokiu jau paprastu. Ji, pati nesuprasdama kodėl, visada yra "kažkokia tai kitokia", nepanaši į kitas. Ir tas jos svetimumas dažnai atsisuka vienišumo padėtimi ir keblumais renkantis partnerį. Beje, gera tikrų draugų kompanija, kur į ją žiūrima kaip į protingą merginą, kur pasirengę klausytis jos nestandartinių samprotavimų, dažnai jai yra puiki išeitis.

Nors DONĖ visada stengiasi geranoriškai ir su supratimu žiūrėti į kitus, ji pavargsta nuo žmonių, nuo būtinybės bendrauti su jais, sekti tai, kaip vyksta pokalbis. Jai sunku suprasti, kaip ir kodėl nutrūksta santykiai, kuriuos ji taip atsidėjusi stebi. Jinai, kaip ir vyras DON KICHOTAS, yra linkusi nesuprantamoje etinėje situacijoje tiesiogiai išsakyti savo pretenzijas partneriui į akis, kad kaip galima greičiau sustatytų visus taškus ant i. Dėl tos pačios priežasties suaugusioms šio tipo atstovėms dažnai iškyla sunkumų santykiuose su vaikais.

Rūpestis ir priežiūra šiai merginai būtini kaip oras. Be valgio ir dėmesio jos fiziniams poreikiams iš artimųjų pusės, ji tampa dar labiau atšiauri ir vieniša. Kokybiškas maistas, laiku pastebėtas negalavimas, mėgstamiausias pyragas, karštas gėrimas ir kojinės su garstyčiomis ligos metu sukelia jos dėkingumą tiems, kas ja rūpinasi.

Dirbti ir uždirbti DONĖ moka, bet ne visada nori. Tolygus, reguliarus darbas, kuriame nėra įdomių, savotiškai unikalių uždavinių, labai greitai pradeda ją slėgti. Galbūt, ją labiau tenkins „laisvai samdomas darbas“, kur ji, bent jau nesijaus pririšta. Ir vis dėlto, skirtingai nuo šio tipo vyrų, DONĖS parodo žymiai daugiau uolumo darbe, kai kurias iš jų galima drąsiai pavadinti darboholikėmis. Darbe jos randa antrąjį kvėpavimą, siekdamos įrodyti aplinkiniams, kad yra vertos meilės ir pagarbos, kadangi yra protingos ir sėkmingos.

Bendraujant su DON KICHOTU – kaip su moterimi, taip ir su vyru – kaip neįveikiama kliūtis dažniausiai iškyla tai, kad jiems chroniškai trūksta laiko. Rezultate gali gautis taip, kad, būdamas kažkur šalia, DON KICHOTAS praktiškai išnyksta iš jūsų akiračio. Jeigu jūs jau kelintą kartą girdite: "Atidėkim šitą kitam kartui, šiandien man nėra kada" arba "Ne, tiktai ne dabar", reikalai blogi. Skubiai troškinkite mėsytę orkaitėje ir kepkite skanius pyragėlius, ir tuomet mylimas DON KICHOTAS arba DONĖ būtinai užsuk pas jus „prie ugnelės“, įnešdami šviežią srovę į jūsų monotonišką gyvenimą. DON KICHOTAS (lytis neturi reikšmės) su apetitu valgys ir įkvėptai pasakos kažką tokio, apie ką jūs niekada ir negirdėjote. Vienu žodžiu, jūs abu puikiai praleisite laiką.


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš:  http://www.socioniko.net/rus/index.php/donkihot/210-don-kixot-beskova-zhenskij-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt