Don Kichotas. Vyro portretas.

Vyras DON KICHOTAS išoriškai dažniausiai liesas, veržlus, su protingomis ir truputį naiviomis vaikiškomis akimis. Dėl intuicijos kartais atrodo truputį keverza ir nekoordinuotas. Kasdieniniame gyvenime teikia pirmenybę džinsams ir niekuo neįpareigojantiems nertiniams arba marškiniams.

Veidas - kartais susimąstęs-susikaupęs arba išsiblaškęs – kartais staiga įgauna berniukiškai-šelmišką išraišką. Nepaprastai protingas ir išradingas, viską pagauna tiesiog ore. Jūs dar tiktai pradėjote aiškinti, o jis jau viską suprato! Tačiau dėl savo apsileidimo mokosi ne visuomet gerai ir dažnai yra linkęs ginčytis su mokytojais arba dėstytojais, bandydamas įrodyti, kad jis geriau gaudosi tame dalyke. Beje, tai jam netrukdo savarankiškai nuolat ir visapusiškai gilintis ir pažinti pasaulį.

Jo galva visuomet pilna pačių netikėčiausių idėjų. Iš prigimties jis - smalsus tyrinėtojas, kurio drąsus protas praktiškai nežino ribų. Su užsidegimu pasakoti apie galaktikas ir Didžiuosius Grigo ratus, apie genus ir klonavimą, o taip pat apie daugelį kitų įdomių atradimų ir mokslo vystymosi perspektyvų – visa tai jo dvasioje. DON KICHOTĄ domina tiktai unikalūs uždaviniai, jis siekia žinoti ne vieną teoriją, o visas, tiktai tada jo sieloje tam tikrą laiką įsivyrauja ramybė.

Gamtamoksliniai interesai derinyje su romantiniu požiūriu į gyvenimą, o taip pat nuolatinis kūrybinis degimas sukuria tą draivą, kuris patraukia prie jo daugelį žmonių. Su juo smagu ne tiktai spręsti uždavinukus, bet ir linksma leisti laiką. Jis ir pats mėgsta pasilinksminti iš širdies, pasiausti pilnu pajėgumu. Jo greitas protas ir sugebėjimas išlaikyti atmintyje šimtus anekdotų garantuoja jam nuolatinę sėkmę kompanijoje. Jis patinka merginoms, o kadangi ir jos jam labai patinka - beje iškart visos – jam nelengva išsirinkti draugę.

Jeigu mergina iškart atsako į jo pasiūlymus, jis gali tam tikrą laiką su ja pabūti, bet neilgai. O, greičiausiai, praras domėjimąsi ja tuojau pat po pirmo pasimatymo. Jį traukia, jaudina ir žadina priešinimasis, būtinumas siekti abipusės simpatijos, įrodinėti savo pasiturimą padėtį, išsigalvoti kažką netikėto ir naujo. Asistuoti merginoms jam – kūrybinis procesas. Čia jis iš tikrųjų nestokoja išmonės ir sugeba daryti stebuklus, arba jau, mažų mažiausiai, periodiškai pradžiuginti mylimąją tikrais siurprizais.

Iš vieno DON KICHOTO pasakojimo: "Kartą žiemą aš atėjau prie jos namo prieš 15 minučių iki to, kai ji turėjo važiuoti į darbą, padėjau rožę ant jos mašinos kapoto, o pats pasislėpiau - norėjau pažiūrėti, kaip ji reaguos. Be apsimestinio kuklumo galiu pasakyti, kad sumanymas pavyko".

Tačiau ne vien tuo jis žavi silpnąją lytį. Pavojingose situacijose DON KICHOTAS elgiasi kaip tikras riteris – užsistodamas silpnesnius ir neteisingai nuskriaustus, beje dažnai nekreipdamas dėmesio į priešininko jėgų persvarą. Tai nereiškia, kad jis pats lenda į kilpą. Jeigu nėra kritinio būtinumo, pasistengs išvengti pavojingos situacijos, tačiau jeigu jo akyse grasinama merginai, narsa ir kilnumas dažniausiai ima viršų.

Nepaisant siekio su visais palaikyti gerus santykius, DON KICHOTAS, iš tikrųjų, blogai jaučia, kaip į jį žiūri aplinkiniai. Beje, jis stengiasi neparodyti šito, elgdamasis linksmai ir nepriklausomai. Jeigu kažkas santykiuose pakrypo ne taip, o jis suinteresuotas tęsti kontaktus, gali tiesiai šviesiai paklausti, kas įvyko, arba be jokių apylankų pasakyti žmogui, ką apie jį galvoja. Dažnai, pats to nenorėdamas, parodo negrabumą bendravime, kuo gali užgauti aplinkinius arba pastatyti juos į keblią padėtį

Pats geriausias būdas patraukti DON KICHOTĄ – tai skaniai pavalgydinti ir juo pasirūpinti. Kaip taisyklė, jis visada liesas ir alkanas. Maisto valgymas jam – tai procesas ir ypatingas malonumas. Galima be perdėjimo pasakyti, kad jis gurmanas. Bet kokiais kiekiais taip pat priimamas rūpestis kūnu. DON KICHOTĄ galima apgobti pledu, rūpestingai pataisyti šaliką ant kaklo, apkabinti, bučiuoti, glostyti, miegoti su juo vienoje lovoje, vienu žodžiu, visaip lepinti ir puoselėti tiesiogine šio žodžio prasme.

Kruopštus, rutininis darbas, reikalaujanti paprasčiausios disciplinos, netinka DON KICHOTUI. Jam reikia fantazijos polėkio, kūrybinių uždavinių, kurių niekas iki jo nesprendė. Pinigai patys savaime jo pernelyg nedomina, jis neišsiskiria nei merkantiliškumu, nei godumu.

Vis dėlto, DON KICHOTAS moka uždirbti pinigus, nors taip pat lengvai ir leidžia juos. Jam nieko nereiškia išleisti savo algą restorane su draugais ir gražiomis merginomis arba padovanoti savo mylimajai puokštę iš 100 rožių. Sutikite, tai efektinga! Mažai kas sugebės tai pakartoti.

O paskui jis vėl suras būdą uždirbti pinigų.


Liubov Beskova
Vertė: Audronė Liepa

Versta iš: http://www.socioniko.net/rus/index.php/donkihot/211-don-kixot-beskova-muzhskoj-portret

   
FacebookTwitterStumbleuponGoogle BookmarksNewsvineLinkedin
© www.socion.lt