Pojūčių sensorika
Pojūčių sensorika () – skonis, kvapai, temperatūra bei kita juslėmis gaunama informacija. Į sritį taip pat patenka komforto jutimas, sugebėjimas jį susikurti bei užtikrinti, savo kūno poreikių supratimas, atitikimo, pripažinimo aplinkoje jutimas. priskiriamos ir žmogaus manieros, tvarkingumas, rūpinimasis savo įvaizdžiu, estetikos pojūtis.
, kaip bet kuris intratimiškas aspektas, daug dažniau pasireiškia žmogaus viduje, nei išorėje. Apie stiprumą galime spręsti iš žmogaus aprangos, gestų, pastabų ar prisiminimų apie juslinius potyrius. taip pat indikuoja asmeninis išrankumas maisto, muzikos, rūbų, avalynės srityse. Tuo tarpu žmogaus vidiniame pasaulyje pasireiškia kaip subjektyvus bet kurio fizinio kontakto, judesio, pojūčio vertinimas.
Palyginimui su ekstravertine sensorika, labiau koncentruojasi į asmeninius poreikius, nesiekia įtakoti ar valdyti aplinkos objektų. Kitaip nei atveju, siekiama išvengti visų įmanomų konfliktų bei rasti tokį sprendimo būdą, kuris būtų priimtiniausias sau bei kitiems. Šio aspekto pasireiškimas gali būti itin panašus į , tačiau prioritetas – patenkinti ne tik kitų, bet ir savo interesus; savi interesai dažnai būna svarbesni. Nuo aspektas skiriasi tuo, jog juntami ir vertinami fiziniai, konkretūs pojūčiai, o ne atsitiktiniai, subjektyvūs išgyvenimai.
Žmonės su stipria aspekto funkcija puikiai žino, kaip reikia užtikrinti komfortą sau bei kitiems, todėl yra linkę tai nuolatos daryti. Apskritai vienas pagrindinių bruožų – rūpestingumas. Kadangi esmė prieštarauja konfliktams, žmonės su šia stipria aspekto funkcija neretai gali užimti advokato, tarpininko, taikdario rolę. Kai naudojamasi daugiau nei reikėtų, žmogus savo perdėtu rūpestingumu gali kitiems net pakenkti. Tuomet pojūčiais pasitikima aklai, jų reikšmė pervertinama, reikalaujama elgtis pagal „šeimininko” nurodymus.
Silpna aspekto funkcija pasireiškia savo kūno reikmių nejutimu, kas gali įtakoti žmogaus sergamumą, persidirbimą. Kai nuvertinama, neteikiama dėmesio malonumams, estetikai, nesugebama susikurti komfortiškų sąlygų, atsipalaiduoti. Kraštutiniu atveju žmogus gali susikomplikuoti savo įvaizdį dėl nepriimtinos išvaizdos ar elgsenos, visiškai atsisakyti aplinkinių rūpinimosi, nualinti savo kūną ar stipriai susirgti.