Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo

Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – nepataisomas optimistas, besistengiantis visame kame ir visada išsaugoti savitvardą ir gerą nuotaiką bet kokiu oru. Trykštantis gyvenimo meile, linkęs matyti gera net bloguose dalykuose. Šio tipo atstovai labai mėgsta skaniai pavalgyti ir pasimėgauti gėrimais su draugais gamtos prieglobstyje. Jie dažnai yra susižavėję kokiomis nors idėjomis. Skirtingai nuo kitų asmenybės tipų ESE gali valandų valandas “kaboti ant telefono” kalbėdamas apie orą, įvairius reikalus ir televizijos laidas arba aptarinėti svetimas problemas. ESE – moka džiaugtis gyvenimu ir yra optimistas, neperneša niūrumo ir neveiklumo. Jis gali išprovokuoti važiuoti grybauti net patį niūriausią ir uždariausią žmogų. Gyvenimo džiaugsmas – štai pagrindinis jo principas. ESE suranda save reklamos biznyje, gali “prastumti” pačią nepaklausiausią prekę arba “užganėdinti” įnoringą pirkėją. Be kita ko, dažnai derasi ne dėl pinigų, o iš principo.

(Iš Prokofjevos, Kuzminos straipsnio „Hugo”)

 

Programinė funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (E)

Emocijų etika

Kūrybinė funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (S)

Pojūčių sensorika

Įsivaizduoti ESE be šypsenos veide – išties sudėtinga. Tačiau tai nereiškia, kad šio tipo atstovai niekuomet nerodo neigiamų emocijų. Anaiptol – jų reiškiamų emocijų spektras ypatingai platus. Tiesa, kūrybinė funkcija orientuota į jaukumą, rūpestingumą, todėl Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo+Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo derinys EGO bloke siekia pasirūpinti kiek įmanoma malonesne emocine atmosfera. Visas pasaulis ESE akimis regimas lyg ryškus akvarelinių spalvų paveikslas, o pagrindinis šio tipo atstovų tikslas – dar labiau jį paryškinti.

ESE turi puikų estetikos jausmą, sugeba sukurti malonią akiai aplinką, skiria daug dėmesio savo pačių išvaizdai. ESE tipo atstovai labai rūpestingi – siekia, jog visiems būtų gera, smagu. Stengiasi save bei artimuosius palepinti skaniu maistu, gėrimais. Jie labai jautrūs aplinkinių fizinei būsenai: sugeba pajusti, jei kas nors išalksta ar sunegaluoja, siekia tokiu žmogumi kuo skubiau pasirūpinti. ESE taip pat labai mėgsta dalintis savo patirtimi apie tai, kas jiems sukėlė vienokius ar kitokius pojūčius, gali aštriai kritikuoti nerūpestingus asmenis (ir dėl ribojančios Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo).

Skaudžioji funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (T)

Laiko intuicija

Rolinė funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (P)

Dalykinė logika

Šio tipo atstovai prastai jaučia laiko tėkmę, todėl gali vėluoti, sudaryti nepunktualaus žmogaus įspūdį. Dėl vienmačių Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo ir Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo ESE susiduria su problemomis, kai reikia ką nors tiksliai suplanuoti, atskirti prioritetinius darbus nuo antraeilių. Dėl to dažnai gaištama prie smulkmenų, o svarbiems užsiėmimams nelieka laiko ir jėgų. ESE taip pat retokai sužiba situacijose, kai reikia sugalvoti ką nors naujo, originalaus, sunkiai numato galimus nutikimus ateityje. Gali atrodyti konservatyvūs.

ESE neteikia prioriteto pinigams, praktinei naudai – daug svarbiau, jog aplink būtų malonu, linksma, gera. Tačiau ESE atstovai taip pat gali pasižymėti dideliu darbštumu, užsispyrėlišku tikslo siekimu, gali atsakingai imtis finansinių reikalų. Naujoje aplinkoje ESE gali bandyti pasirodyti kaip labai organizuotas, verslus asmuo. Ir visgi tikėtina, kad tokie dalykinės logikos „prasiveržimai” nesitęs ilgai: ESE anksčiau ar vėliau sugrįš prie savo „stichijos” – EGO bloko funkcijų veiklos.

Aktyvacinė funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (I)

Galimybių intuicija

Sugestyvinė funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (L)

Struktūrinė logika

ESE puikiai jaučiasi, kai bet kokioje situacijoje yra pasirinkimų, alternatyvų. Monotoniškumas, rutina slopina ESE aktyvumą, energingumą, scenarijus, kuris „niekur neveda”, gali šio tipo atstovus visai palaužti. Todėl kiekviena įdomi idėja, naujos, nenumatytos galimybės priimamos atvirai ir džiaugsmingai. ESE šiuo atžvilgiu gali būti ir pernelyg patiklūs, optimistiški, tačiau, funkcijos normų aspektas padeda išvengti „nudegimo”.

Mėgstama, kai viskas aišku, suprantama, patogu. Aplink tvyrant tvarkingumui, ESE darbe gali tapti labai produktyvūs, imlūs naujai informacijai. Tiesa, esant sumaisčiai, šio tipo atstovai gali tapti susierzinę arba visai nuleisti rankas. Tokiose situacijose gali atvirai paprašyti, jog kas nors chaotišką informaciją surušiuotų, paaiškintų. ESE žavisi sudėtingomis teorijomis, tiksliųjų mokslų šakomis, net jei tai ir yra jiems sunkiai suprantama.

Ribojančioji funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (R)

Santykių etika

Demonstratyvinė funkcija: Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo (F)

Jėgos sensorika

Išlaikyti gerus santykius ESE tipo atstovams labai svarbu. Tiesa, dėl reiškiamų audringų, pozityvių emocijų jie gali sudaryti įspūdį, kad apie žmogų galvoja geriau, nei iš tiesų. Pagalbą iš aplinkinių ESE priima labai džiaugsmingai ir aiškiai išreiškia dėkingumą. Pykčio, pagiežos ESE savy nelaiko, konfliktuose nedalyvauja pernelyg ilgai. Tiesa, konfliktinėje situacijoje gali labai sėkmingai užimti moralisto poziciją – kaltinti oponentą negražiu elgesiu, siekiant sukelti jam gėdos jausmą.

ESE užtikrintai ir aktyviai gina savo interesus, nebijo išreikšti nepasitenkinimo, gali aktyviai priekaištauti kitiems (ir dėl stiprios Etinis-sensorinis ekstratimas (ESE) – Hugo). Jaučia savo turimą nuosavybę, ja mėgaujasi, saugo, puikuojasi. Tiesa, priversti kitus elgtis prieš jų valią, plėsti savo įtakos sferą ESE bando tik išimtiniais atvejais. Šio tipo atstovai pasitiki savo jėgomis, jaučia atsakomybę už artimuosius, esant reikalui juos užstoja.

 

Tarptipiniai santykiai:

Tapatūs:

ESE

Veidrodiniai:

SEI

Konfliktiniai:

ILI

Kontrolė (+):

SLI

Papildymas:

LII

Dalykiniai:

LSE

Super-Ego:

LIE

Kontrolė (-):

IEI

Pusiau papildymas:

LSI

Giminiški:

EIE

Gesinimas:

ESI

Užsakymas (+):

IEE

Aktyvacija:

ILE

Miražiniai:

EII

Kvazi-tapatūs:

SEE

Užsakymas (-):

SLE

 


Informaciniai šaltiniai:
http://www.socionic.ru/index.php/2010-10-14-20-57-28/2358-gyugo_prokofeva_kuzmina 
http://www.tipirovanie.ru/socionka-gjugo-jetiko-sensornyj-jekstravert-sociotip-gjugo/
http://www.wikisocion.org/en/index.php?title=Filatova_ESE