Nuo ko pradėti?

16 Socionikos asmenybių sociotipų

Malonu, jog apsilankėte mūsų svetainėje! Jeigu nesate anksčiau susidūrę su socionika, mūsų pateikta medžiaga gali atrodyti sunkiai suprantama. Trumpai apžvelgsime, į ką derėtų pirmiausiai atkreipti dėmesį.

Šoniniame meniu matote mūsų turimą informaciją, išskirstytą skiltimis. Atkreipkime dėmesį į skyrių Bendrai. Jame apžvelgiame socionikos teorijos pagrindinus. Pirmiausiai siūlome susipažinti su pagrindinėmis sąvokomis, kurios bus nuolatos vartojamos mūsų sekančiuose straipsniuose. Tolesnės dvi skiltys glaudžiai susijusios. Pirmiausiai siūlome išnagrinėti plačiausiai socionikoje pripažinto – modelio A – specifiką. Tačiau tam, kad labiau suprasti jo praktinę paskirtį, turime susipažinti su informacinio metabolizmo (IM) aspektais, atitinkančiais grupes, į kurias gali būti suskirstyta visa aplinkinė informacija. Supratę tai, galėsime lengvai suvokti, kaip sudaryti 16 psichologinių tipų – detaliai apžvelgsime kiekvieno jų ypatybes. Jei abejojate dėl savo tipo, galite atlikti vieną iš testų.

Sekančiame skyriuje apžvelgsime Tarptipinius Santykius. Žinodami tipų ypatybes, galėsime jomis paaiškinti, kodėl susidaro vienokie ar kitokie santykiai tarp skirtingų charakterio tipo asmenų. Taip pat apžvelgsime ir tam tikras grupes, į kurias gali būti skirstomi tipų atstovai, atsižvelgiant į jų vertybes bei ypatybes. Skyriuje Straipsniai sudėsime visą turimą medžiagą, parašytą žymiausių socionikos ekspertų.

Nuo ko pradėti?Tikimės, jog mūsų svetainėje rasite viską, ko reikia socionikos mokslo supratimui bei praktiškam jo taikymui. Jei turite kokių nors pastabų, susiduriate su problemomis siekiant suprasti teoriją arba norite prisidėti prie mūsų veiklos, maloniai prašome su mumis susisiekti.

 

Andrius Lazarevas, Vidmantas Šarkys, Šarūnė Bernotaitė