Potipiai (Gulenko)

Hugo. Etinis potipis

Labai ekspresyvus, sunku atlaikyti jo emocinį spaudimą. Turi aukštą fizinę būklę darbui; tačiau jų nekontroliuojami jausmai užkerta kelią jo darbo realizavimo potencialui. Labai išsiblaškęs; šokinėja nuo vieno dalyko prie kito. Tiesmukas, pasižymintis staigiu cholerišku temperamentu. Iš išorės – trokšta atkreipti priešingos lyties dėmesį ryškiais drabužiais, kurie parodo jų demonstratyvumą.

Hugo. Sensorinis potipis

Estetas, mėgsta suteikti malonumą sau ir kitiems, mėgsta dovanoti dovanas. Gerai palaiko namų ūkį – žino kaip ką padaryti net su patogumų minimumu. Dalykiškas žmogus, gali būti sėkmingas laisvalaikio ir pramogų industrijos vadybinkas. Šio tipo moterys gerai mezga ir siuva, žino, kaip būti žavingomis, turi gerą skonį drabužių spalvų derinime. Nedemonstratyvi elgsena. Labai sunkiai pakelia ilgalaikį skausmą ir prastą sveikatą.

 

Hamletas. Etinis potipis

Emociškai susijaudinęs, aštrus. Demonstruoja aistringus jausmus, ryžtingai artistiškas. Lengvai pasiduoda meilikavimui. Pasižymi aristokratinėmis manieromis. Dažnai geras pranešėjas ar politinis lyderis su patriotiniais polinkiais. Viduje dramatiškas ir spontaniškas, mėgsta demonstruoti savo nuomonę. Gali šokiruoti aplinkinius ekstremalumais aprangoje – valkata nešvariomis rankovėmis. Arba atvirkščiai, jis gali apsirengti ryškiai ar aristokratiškai.

Hamletas. Intuitinis potipis

Linkęs į apmąstymus, vidinius svyravimus ir abejones. Linkęs į filosofiją. Nelabai kritiškas išvaizdai, nereiklus maistui. Uždaras, jautrus, silpnas, kalba nepastebimai. Populiarus ir punktualus. Geras pedagogas ir mokytojas; gali privilioti klausytojus. Iš išorės ramus. Iškalbingas, kai pasakoja medžiagą.

 

Žukovas. Sensorinis potipis

Aštrus, demonstratyvus, atakuojančios elgsenos. Ekspresyvus ir labai agresyvus. Įsijaučia į kritines situacijas; atranda save konfliktuose; gali spausti žmones, siekdamas greitai įvesti tvarką. Jei neįvyksta konfliktas, gali ką nors išprovokuoti, kad paimtų iniciatyvą į savo rankas. Emocionalus ir socialus, Nori dėmesio iš daugiau nei vieno priešingos lyties žmogaus. Moterys taip pat rodo iniciatyvą pažintyse su vyrais. Šio potipio žmogus tvirtas, judrus, dažnai liesas, turi gerą skonį, yra epikūrininkas (labiausiai vertina malonumus). Madoje kreipia dėmesį į įmantrumą ir prestižą.

Žukovas. Loginis potipis

Linkęs likti šešėlyje, nedemonstruoti savo siekių, bet nuolat būti jį supančiuose įvykiuose. Iš išorės atrodo pusiausviras ir flegmatiškas. Prieš darydamas patikrina visas galimų pasekmių versijas ir tik tada įžengia į žaidimą. Nepatiklus ir atsargus, skeptiškas, konservatyvus ir realistiškas. Todėl nėra labai socialus, gali atrodyti intravertiškas. Jei turi tikslą, susijusį su auka, veikia lėtai, „gniuždomojo žiedo“ metodu.

Napoleonas. Sensorinis potipis

Labai aktyvus, energingas, verslus. Drąsus, mėgsta konkurenciją ir riziką, žaisti su įstatymais. Jei jaučiasi nugalėtas, linkęs pasiduoti. Vienas labiausiai nenuspėjamų tipų. Gerai dirba tarpinėse prekybos struktūrose, bet ne produkcijoje. Staigus nuotaikos pokytis yra jį nusakanti savybė; jei kas nors yra geri su manimi, tuomet kiekvienas turi būti laimingas; jei kas nors yra man blogas, tada tegu ir likusieji kenčia. Gali daryti galingą emocinį spaudimą. Geras vykdytojas ir gerai dirba paslaugų pramonėj, pavyzdžiui, padavėju; geras aktorius (bet tik lengvuose žanruose kaip komedija ar operetė). Lengvai manipuliuoja santykiais; gali pritraukti žmones, kurie jo dar nepažįsta. Emociškai nestabilus; todėl dažnai užsidaręs (gali ką nors išprovokuoti ir nelaimės atveju – greitai pasitraukti į šešėlį.

Napoleonas. Etinis potipis

Atrodo įtakingas ir patikimas, pamažu pritraukia žmones, jei jie naudingi. Turi specifinį snobizmą, įspūdingumo būseną. Jam viskas turi būti geriau ir geriau – jo biuras, mašina, kita… Geras darbuotojas; gali vadovauti žmonėms ir santykiams; gerai apskaičiuoja; yra pragmatiškas. Ne rizikingas. Geras politikas, kadangi jaučia žmones ir atkreipia jų dėmesį, jei būtina. Vaidina mąslaus žmogaus rolę, kuris dirba prie pagrindinės problemos. Rengiasi santūriau nei kitas potipis.

 

Džekas Londonas. Loginis potipis

Dinamiškiausias iš visų tipų, savo srities veiklos iniciatorius, ieško rėmėjų su kuriais galėtų realizuoti savo ar bendras idėjas. Labai emocingas ir impulsyvus; todėl gali būti nenuoseklus veiksmuose. Pasitikintis kitais; nes dėl neatsargumo gali netyčia įklimpti į komplikuotus reikalus; atrodo spontaniškas. Gerai dirba laisvojoje rinkoje; jei pralaimi, tai nepraranda dvasios ir optimizmo ir vėl eina į priekį. Mažai dėmesio kreipia į išvaizdą ir sveikatą, iš išorės liesas, labai judrus, kartais turi barzdą ir ūsus (jei vyras), linkęs netvarkingai elgtis.

Džekas Londonas. Intuityvus potipis

Ramus ir pusiausviras, gyvenantis sureguliuotą gyvenimą, žino, kada paimti naudą iš galimybių. Tyliai pasirenka, kurią idėją geriau sekti, visada randa optimaliausią ir naudingiausią produkciją, kuri duos didžiausią pelną. Jie dažnai imasi gamtos mokslų, yra eksperimentuotojai, tuo pat metu veikdami ir protu, ir rankomis. Gali susidomėti chemija ir tapyba, šiuo atveju jie bando viską pabaigti. Gerai sutaria su vaikais, lengvai jais rūpinasi ir per įdomius veiksmus. Iš išorės santūresnis ir labiau kresnas nei kitas potipis; stengiasi gražiai rengtis ir kreipti dėmesį į savo sveikatą.

 

Hekslis. Intuityvus potipis

Labai socialus, įkvėptas, judrus žmogus. Daugelio dalykų iniciatorius. Apibūdinamas kaip labai neramus ir nepastovus. Labai kūrybingas, bet išsiblaškęs ir nedisciplinuotas. Galintis leisti kitiems žinoti apie jo nepasitenkinimą, taip pat rodo nepagarbą valdžiai. Iš išorės jis dažnai turi pilnas apvalias formas. Aprangoje gali būti demonstratyvus ir ryškus, kartais net akį rėžiantis.

Hekslis. Etinis potipis

Mato žmonių paslėptus sunkumus ir prieraišumą. Linkęs dirbti būdamas trumpoje psichologinėje distancijoje (ne taip, kaip kitas potipis). Mėgsta duoti patarimą ir veržiasi link psichoanalizės, šiuo atveju pasikliauja žmonių teigiamų savybių pasireiškimu. Gali užstoti kitus, gindamas savo interesus, bet jam sunku pastovėti už save. Iš išorės dažniau liesas ir elegantiškas. Aprangoje linkęs į komfortą ir švelnias spalvas.

Viktoras Gulenko
Vertė: Aistė Zagorskytė